spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Пуштено во употреба новото детско катче во Ченто

Гази Баба: Пуштено во употреба новото детско катче во Ченто

Градоначалникот Бобан Стефковски исполни уште едно барање на жителите од населеното место Ченто на улица „Сава Михајлов“, а тоа беше да добијат ново детско катче и уредување на спортското кошаркарско игралиште.

Општина Гази Баба изминатиот период реализираше изградба на детски катчиња во повеќе населени места и тој тренд ќе продолжи и во иднина.

Ќе уредиме голем број на детски катчиња со што ќе овозможиме подобри услови за безгрижно детство на нашите најмили.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...