spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Соопштение

Карпош: Соопштение

Ве известуваме дека предвидените средства од  700.000 денари за субвенционирање при купување на нов велосипед, електричен тротинет и електричен велосипед се целосно исцрпени.

 

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

Градоначалник Манчев: Од 2021 година си поставив за цел да го...

0
1. Какви реформи се случуваат во општинската администрација во Босилово? Реформите во делот на администрацијата се случуваат со законски измени или дополнувања на законите на предлог на Владата...