Петровец: Изградба на плоштад во Сушица

ОпштиниПетровец: Изградба на плоштад во Сушица

Најчитано

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски заедно со претседателот на Советот на Општина Петровец – Блаже Никчевски беа во посета на населеното место Сушица. Таму остварија кратка средба со дел од жителите а направија и увид во сработеното околу градежните активности поврзани со изградбата на плоштадот во ова населено место.

 

На средбата со жителите од ова населено место беа упатени пофални зборови до градоначалникот Митевски и до претседателот на Советот Никчевски за досега сработеното. Вакви и слични градежни активности се предвидени и во останатите населени места на целата територија на Општина Петровец.

 

 

 

Извор: Општина Петровец 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе