spot_img
spot_img

Виница: Место за растење – Општини посветени на децата

ОпштиниВиница: Место за растење - Општини посветени на децата

Најчитано

Општински тим, членови на советот на Општина Виница, тимови од основните училишта „Гоце Делчев“, „Славчо Стојменски“, „Никола Парапунов“ и „Кочо Рацин“, СОУ „Ванчо Прке“ и детската градинка „Гоце Делчев“,  присуствуваа на информативна сесија за потребите на проектот именувам: „Место за растење: oпштини посветени на децата“.

Општата цел на проектот е да се зајакнат заложбите на локалните власти за унапредувње на правта на децата и учество на децата во локалното планирање.
Проектот „Место за растење: општини посветени на децата“ е 30 месечен проект спроведуван од Првата детска амбасада во светот Меѓаши и Центарот за семејно и детско згрижување –КМОП Скопје.

 

 

 

Извор: Општина Виница

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе