spot_img
spot_img

Чаир: Проектот на Еразмус плус„Сметај ме и мене, научи мe збор“ во ООУ 7 Марси

ОпштиниЧаир: Проектот на Еразмус плус„Сметај ме и мене, научи мe збор“ во...

Најчитано

„Сметај ме и мене, научи мe збор“ е насловот на проектот Еразмус плус кој општинското училиште на Чаир, 7 Марси го спроведува и е домаќин.

Учесниците на проектот кои се од Грција, Литванија, Турција и Италија денеска ја посетија општина Чаир и разговаравме за активностите поврзани со изучувањето на англискиот јазик преку размена на искуства и во онлајн форма.

 

 

Извор: Општина Чаир

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе