Чаир: Уште една читална и младински центар

ОпштиниЧаир: Уште една читална и младински центар

Најчитано

Во Чаир се гради уште една читална и младински центар.
Заедно со првиот градоначалник на Старо Скопје, пратеникот Изет Меџити, ги известивме претставниците на Унијата на албанските студенти дека новата читална и младинскиот центар наскоро ќе биде во можност за користење на младите Чаирчани.
Дополнително на средбата ги известивме дека изградбата на истите започнува на почетокот на месец Јули.
Оваа вест ги израдува сите млади Чаирчани, а истовремено се исполнува и барањето на Унијата на албанските студенти за оваа значителна потреба за младите.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе