spot_img
spot_img

Гази Баба: Хрватската пратеничка Маријана Петир на средба кај градоначалникот Стефковски

ОпштиниГази Баба: Хрватската пратеничка Маријана Петир на средба кај градоначалникот Стефковски

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски беше домаќин на средбата со Маријана Петир, пратеник во Собранието на Република Хрватска и поранешен пратеник во Европскиот парламент.

На средбата Стефковски изрази благодарност до Маријана Петир за нејзината поддршка кон Република Македонија и македонскиот народ.

Во следниот период, општина Гази Баба ќе го развива Хрватско – Македонското пријателство преку реализација на заеднички проекти и активности.

На средбата во просториите на општина Гази Баба присуствуваа и пратеничката во Собранието на Република Македонија, Жаклина Пешевска и претседателката на Советот Дијана Илиевска.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе