Бутел: Продолжува со изградбата на затвореното Фудбалско игралиште

ОпштиниБутел: Продолжува со изградбата на затвореното Фудбалско игралиште

Најчитано

Во завршна фаза е челична конструкција на новиот затворен фудбалски терен со специјална вештачка трева, во дворот на ООУ “Св. Климент Охридски”.

Започнаа активностите за уредување на теренот и подлогата за поставување на вештачката трева.


Во изминатиот период Општина Бутел инвестираше во изградба на голем број спортско рекреативни центри, нови фудбалски игралишта, нови кошаркарски игралишта како и нови детски игралишта.


Општина Бутел континуирано ги подобрува условите за спорт и рекреирање на граѓаните.

 

 

 

 

Извор: Општина Бутел 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе