spot_img
spot_img

Бутел: Зелена, чиста и средена општина

ОпштиниБутел: Зелена, чиста и средена општина

Најчитано

Оваа работна сабота се уредува зеленилото во Скопје – Север.

Низ населените места, училишните дворови, детските игралишта и парковите се косат нараснатите тревни површини.


Се косат и се уредуваат сите тревни површини и исто така се кастрат дрвјата низ цела општина.

Акцијата за косење на тревата и кастрење на дрвата ќе продолжи и во наредниот период, со цел граѓаните да можат безбедно да ги користат зелените површини и парковите.

 

Извор: Општина Бутел

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе