ИутеКредит Македонија: Ракомет за секое дете – Спортска сала “Гемиџии” во Велес, домаќин на четвртиот Јуниор куп

МаркетингИутеКредит Македонија: Ракомет за секое дете – Спортска сала “Гемиџии” во Велес,...

Најчитано

Ракометната школа за деца ,,Ракомет за секое дете” функционира со главна цел да секое дете ги покаже своите афинитети и да го развие својот талент кон ракометот.

Спортската сала “Гемиџии” во Велес беше домаќин на четвртиот #ЈуниорКуп. Децата од ракометната школа, на возраст од 6 до 13 години, поделени во групи по возраст и ракометно искуство, одиграа натпревари во “голем” и во мини – ракомет. Од трибините ги бодреа своите другарчиња од школата, создавајќи спомени и искуства и запознавајќи нови ракометни пријатели.

 

 

 

Извор: ИутеКредит Македонија 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе