spot_img
spot_img

Гази Баба: Донација на детски летни обувки за децата во детските градинки „25 Мај“ и „Детска радост“

ОпштиниГази Баба: Донација на детски летни обувки за децата во детските градинки...

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на детската градинка “25 Мај”- објектот Пони во н.Хиподром каде заедно со директорката на дечињата им ги поделија летните обувки кои се донација од општествено одговорна компанија од општина Гази Баба.
Оваа донација ја реализираме за децата од двете детски градинки кои функционираат на територија на општина Гази Баба, градинките 25 Мај во Ченто и Детска радост во Автокоманда.
И во следниот период ќе градиме партнерски однос со детските градинки, бидејќи наша обврска е да создаваме подобри услови за престој на дечињата во градинките.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе