spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Основното училиште „Наум Наумовски Борче“ дел од проект на програмата...

Гази Баба: Основното училиште „Наум Наумовски Борче“ дел од проект на програмата Еразмус+

Наставници и ученици од ООУ „Наум Наумовски Борче“ заедно со претставниците од партнер училиштата од Словенија и Шпанија ја посетија општина Гази Баба и кабинетот на градоначалникот Стефковски, каде беа пречекани од секретарот на општина Гази Баба, Невенка Стаменковска Стојковски која ги запозна со работењето и функционирањето на општината.

Основното училиште „Наум Наумовски Борче“ учествува во Erasmus проектот Learn green- Outdoor Stem во чии рамки следната недела ќе се реализира мобилност во која училиштето е домаќин.

Овој проект има за цел да промовираат иновативни начини на учење на STEM на отворено при што дел од активностите ќе се реализираат на плоштадот во Автокоманда, Парк шума Гази Баба и трговскиот центар East Gate.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...