spot_img
spot_img

Гази Баба: Турнир во ОЛИМПИСКО ТАЕКВОНДО

ОпштиниГази Баба: Турнир во ОЛИМПИСКО ТАЕКВОНДО

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски го отвори таеквондо турнирот кој е во организација на Таеквондо клубот Кобра.

Благодарност до претседателот на Македонска Tаеквондо Федерација, Macedonian Тaekwondo Federation WT Борче Костовски и градоначалниците Дарко Костовски и Александар Стојкоски за поддршката и присуството на турнирот.

Општина Гази Баба оваа година додели историски највисока финансиска поддршка за спортските клубови кои функционираат на територија на нашата општина.

Поддршката кон спортот од локалната самоуправа ќе продолжи и во иднина, бидејќи спортот е важен сегмент од животот на младите.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе