Гази Баба: Меморијален турнир во чест на Горан Стојменовиќ

ОпштиниГази Баба: Меморијален турнир во чест на Горан Стојменовиќ

Најчитано

Градоначалникот Бобан Стефковски во н.м Инџиково го отвори меморијалниот турнир во мал фудбал кој традиционално се одржува во спомен на Горан Стојменовиќ, херој кој го загуби својот живот во одбрана на Македонија во настаните од Диво Насеље.

Хероите кои животот го дале за слободата на Македонија, никогаш нема да бидат заборавени.

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе