HomeОпштиниШтип: До крајот на годината ќе добие модерен и репрезентативен стадион

Штип: До крајот на годината ќе добие модерен и репрезентативен стадион

Штип до крајот на годината ќе добие модерен и репрезентативен стадион со категоризација за натпревари и од највисок ранг.

Денес се започнува со внатрешно уредување и изведба на нова пристапна улица и нов влез со дополнителни паркинг места, а според динамиката на градежните работи до почетокот на новата сезона се очекува да биде завршена западната трибина.

Општина Штип ќе ги изврши сите неопходни активности за изградба и на источната трибина за градскиот стадион да биде по сите европски стандарди со што Штип ќе биде спремен да пречека големи фудбалски клубови и имиња.

Извор: Општина Штип

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...