spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Заврши четвртиот футсал турнир во организација на клубот за мал...

Гази Баба: Заврши четвртиот футсал турнир во организација на клубот за мал фудбал „Железарец“

Градоначалникот Бобан Стефковски  присуствуваше на четвртиот футсал турнир кој се одржа во н.Железара и им ги додели пехарите на победниците.

Оваа година се натпреваруваа екипи од генерација 2014 и 2015 година.

 

Организацијата на овој турнир се реализира со поддршка од општина Гази Баба. Клубот за мал фудбал Железарец, како и сите останати клубови во нашата општина добија финансиска поддршка за реализација на проекти.

Гази Баба е најспортската општина во градот Скопје. За тоа говорат бројните спортски настани кои се реализираат на напата територија, како и успесите на нашите спортски клубови и индивидуални спортисти.

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...