spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: 17-от Гранд При натпревар во стрелање

Гази Баба: 17-от Гранд При натпревар во стрелање

На стрелиштето Камник се одржа 17-от Интернационален отворен турнир во стрелаштво GRAND PRIX SKOPJE 2023 во организација на Македонската спортска стрелачка федерација.

За Општина Гази Баба е чест што е домаќин на еден ваков реномиран натпревар на кој ќе настапат повеќе од 200 натпреварувачи од Македонија и регионот во различни дисциплини во машка и женска конкуренција.

Од страна на организаторот беше доделена златна плакета за градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

Илинден: Пуштено во употреба спортското игралиште во Миладиновци

0
Општина Илинден со засилено темпо работи на изградба и реконструкција на спортските терени во повеќе населени места. Денеска беше пуштено во употреба спортското игралиште...