spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Дом на Млади со ново руво по цели 33 години

Штип: Дом на Млади со ново руво по цели 33 години

Летната тераса е целосно реконструирана, а легендрната група “Леб и сол“ со концерт и официјално ја отворија летната сезона, музички концерт на кој ќе ги одсвират своите најголеми хитови.

Дом на млади е институција која низ времето оставила белег на овој град, а ние како локална самоуправа имаме за цел да го вратиме имиџот на оваа институција, со што повторно штипјани ќе имаат задоволство да се забавуваат со концерти на групи како што е “Леб и Сол”.

 

 

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...