spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиГрадски паркинг Скопје: Летно работно време на јавните површини наменети за паркирање

Градски паркинг Скопје: Летно работно време на јавните површини наменети за паркирање

Ја известуваме јавноста дека од  четврток, 1.6.2023, започнува летното работно време на јавните површини наменети за паркирање- зонско, со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ – Скопје.

Работното време во зоните А, Б, Ц и Д ќе биде:

–          Понеделник – сабота: 07:00 – 23:00 часот.

Им апелираме на корисниците на услугите на јавните површини наменети за паркирање- зонско да ги запазат промените, односно наплатата за паркинг услугата да ја извршуваат во наведеното работно време, за да не се соочат со поставување блокатор на тркало.

 

 

 

 

Извор: ЈП Градски паркинг Скопје 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...