spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБерово: КУД при ДК ,,Димитар Беровски” на Меѓународен фестивал во Будва

Берово: КУД при ДК ,,Димитар Беровски” на Меѓународен фестивал во Будва

Културно уметничкото друштво, при Дом на културата ,,Димитар Беровски”, од Берово , деновиве гостуваат во Будва, каде што учествуваат на Меѓународниот пролетн фестивал ,,Будва2023″.
Во настапот на нашето културно уметничко друштво, на летната сцена во Стари град Будва, синоќа уживаше публиката, која што ги поздрави со огромни аплаузи.
Кореографиите на играорците, предизвикаа навистина голем интерес, а нивните настапи со внимание ги следела публиката, која била изненадена од малешевскиот фолклор.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...