spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДебар: Известување

Дебар: Известување

Почитувани,
Се повикуваат сите граѓани, особено жителите на населбата Венец 1 (улици: „Пролетерска“, „Борис Кидрич“, „4 Јули“; „Ленинова“ и „Никола Тесла“) да  учествуваат на јавната презентација за почетокот на реализација на проектот за реконструкција на улична мрежа во населба Венец 1, презентација ќе се одржи во просториите на општина Дебар на 19.05.2023 година во 12:00 часот во големата сала на Советот на општината.

Граѓаните ќе можат подетално да се информираат за проектот за реконструкција на улична мрежа, каде ќе имаат простор за прашања или коментари.

Проектот предвидува целосна реконструкција на улиците „Пролетерска“; „Борис Кидриќ“; „4 јули“; „Ленинова“ и „Никола Тесла“ каде штотуку започнаа подготвителните работи за почеток на проектот.

 

 

 

Извор: Општина Дебар 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...