spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Со општините од Полошкиот регион формиран Сектор за управување со ризици...

Гостивар: Со општините од Полошкиот регион формиран Сектор за управување со ризици од вода и поплави во Полошкиот регион

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари, заедно со другите градоначалници на општините Полошкиот регион, го формираа Одделението за управување со ризици од вода и поплави во Полошкиот регион.

Овој оддел беше одобрен од сите совети на општините, додека денеска беше официјализирано формирањето на оваа единица.

Проектот за формирање на ова одделение е во соработка со УНДП и беше потпишан денеска во Тетово со сите градоначалници на општините од Полошкиот регион.

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

Прочитајте