spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарбинци: Реконструкција на детското игралиште во с.Карбинци

Карбинци: Реконструкција на детското игралиште во с.Карбинци

Се започна со реконструкција, уредување и збогатување со нови содржини на постоечкото детско игралиште во с.Карбинци.

По завршувањето на сите подготвителни активности игралиштето ќе добие нов лик со современа тартан подлога, целосно ќе биде оградено со што граѓаните ќе добијат едно ново безбедно катче за рекреација на најмалите.

Во следниот период ќе се реконструира и детското игралиште во с.Таринци и спортскиот терен во склоп на училиштето во с.Долни Балван. Децата заслужуваат најдобри услови за безгрижна игра!

 

 

 

 

Извор: Општина Карбинци 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...