spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКонче: Грижата за нашите највозрасни не изостанова

Конче: Грижата за нашите највозрасни не изостанова

Во организација на ЗПОРК ги отворивме пензионерските средби организирани во нашата општина, а по повод чествувањето на Сесловенските просветители ,,Св.Кирил и Методиј”.

Остануваме посветени на сите категори на граѓани…

 

 

Извор: Општина Конче 

Прочитајте

МСПДМ: Средба на министерот Лимани со Националниот координатор на МОТ, Крстановски

0
Министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани се сретна со Националниот координатор на Меѓународната организација на трудот (МОТ), Емил Крстановски. На средбата Националниот...