spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБитола: Изградба на коловоз на улица СРУ 5 во АРМ“

Битола: Изградба на коловоз на улица СРУ 5 во АРМ“

Почнаа работните активности за реализација на проектот „Изградба на коловоз на улица СРУ 5 во АРМ“.

Секретарот на општина Битола, Борче Димитровски, заедно со стручните служби од општинската администрација, извршија увид на теренот и со изведувачот разговараа за динамиката на реализација на проектот. Согласно склучениот договор, улицата ќе биде асфалтирана во должина од 180 метри, а рокот за изведба на работите е 30 работни дена. Минатата година во овој дел, општината инвестираше во изградба на водоводна мрежа.

 

 

 

Извор: Општина Битола 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...