spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Тековни активности на ЈКП „Гази Баба 2007“

Гази Баба: Тековни активности на ЈКП „Гази Баба 2007“

Изминатата недела екипите на ЈКП Гази Баба 2007 реализираа тековни активности како:

– косење и уредување на зелени површини;

– кастрење на дрва, но и санација на водоводен дефект на мрежата за водоснабдување во Црешево;

– континуирано продолжува со акцијата за собирање на кабаст отпад.

Апелирамe до граѓаните, сите заедно да се грижиме за заштита на животната средина и да продонесеме за подобра комунална хигиена во населените места.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...