spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Доделени решенијата на граѓаните за набавка на велосипеди и електрични...

Гази Баба: Доделени решенијата на граѓаните за набавка на велосипеди и електрични тротинети

Денес во просториите на општина Гази Баба, градоначалникот Бобан Стефковски ги додели решенијата за субвенционирање на граѓаните за набавка на велосипеди и електрични тротинети.

Овие две мерки заедно со мерките за субвенционирање на граѓаните за чистење на оџаци и за вградување на уреди на течен нафтен гас во возилата се нови мерки кои се реализираат во општина Гази Баба од минатата година, а се во насока на заштита на животната средина и намалување на загадувањето на амбиенталниот воздух.

 

 

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...