spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Натпревар во возење ролери за учениците

Гази Баба: Натпревар во возење ролери за учениците

Денес во организација на Сојузот на училишен спорт, а во соработка со Биатлонскиот клуб Ски Рисс се одржа натпревар во возење ролери за учениците од општинските основни училишта во Гази Баба.

Натпреварувањето се одвиваше во женска и машка конкуренција.

Општина Гази Баба даде поддршка на организацијата на денешниот натпревар, кој пак има цел учениците да ги запознае со вештините кои ги нуди нордиското скијање во сите дисциплини.

 

 

Извор: Општина Гази Баба 

Прочитајте