spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Започнаа работите на патниот правец Горна Баница - Долна Баница

Гостивар: Започнаа работите на патниот правец Горна Баница – Долна Баница

Започнаа работите за изградба на патниот правец Бањица е Епериме – Бањица е Поштеме во должина од 1.230 метри.

Проектот за изградба на овој пат го решава долгогодишниот проблем на овие две села со создавање модерна патна инфраструктура.

Овој проект е дел од Меморандумот за разбирање помеѓу општина Гостивар и Министерството за транспорт и врски, како дел од проектот на Светска банка „Проекти за локална врска“.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Гостивар 

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...