HomeОпштиниГостивар: Започнаа работите на патниот правец Горна Баница - Долна Баница

Гостивар: Започнаа работите на патниот правец Горна Баница – Долна Баница

Започнаа работите за изградба на патниот правец Бањица е Епериме – Бањица е Поштеме во должина од 1.230 метри.

Проектот за изградба на овој пат го решава долгогодишниот проблем на овие две села со создавање модерна патна инфраструктура.

Овој проект е дел од Меморандумот за разбирање помеѓу општина Гостивар и Министерството за транспорт и врски, како дел од проектот на Светска банка „Проекти за локална врска“.

Извор: Општина Гостивар

МЗ: Осовременување на календарот за имунизација со деветвалентна ХПВ вакцина-Гардасил 9

Mинистерот за здравство д-р Илир Демири учествуваше на симпозиумот „Гардасил 9 – Една вакцина за сите“, кој нуди одлична можност за споделување сознанија од...