spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниСопиште: Санација на училишен објект ООУ Драга Стојановска Ракотинци

Сопиште: Санација на училишен објект ООУ Драга Стојановска Ракотинци

Санацијата опфаќа промена на стари прозорци и врати, подополагачки, електричарски, столарски и молерофарбарски работи.

 

Извор: Општина Сопиште 

Прочитајте

Петровец: Средба на Југословенски боксерски легенди

0
Во Хотел Мирор во Петровец, на покана на вицешампионот во бокс на поранешна Југославија – Борче Митевски а воедно и актуелен градоначалник на Општина...