spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Нов асфалт за Козле 14 во Нерези

Карпош: Нов асфалт за Козле 14 во Нерези

Викендов, беше асфалтирана улицата Козле 14 во населбата Нерези во должина од 207 метри. За овој инфраструктурен зафат Општина Карпош од својот буџет издвои 590.878 денари.

Изведувач на градежните работи е фирмата „ОСД КИРИЛ” Со обновувањето на оваа улица, на граѓаните на овој дел од општината ќе им биде овозможен полесен пристап и движење за сите учесници во сообраќајот.

 

Извор: Општина Карпош 

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...