spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрад Скопје: Петта фаза одавионска дезинсекција против возрасни форми на комарци

Град Скопје: Петта фаза одавионска дезинсекција против возрасни форми на комарци

Градот Скопје ги известува граѓаните дека утре и задутре (02 и 03.09.2023 година) во раните утрински часови на подрачјето на Скопје ќе се врши авионска дезинсекција (петта фаза) против возрасни форми на комарци.

Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, ќе се прска првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

 

 

 

 

Извор: Град Скопје

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...