spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Асфалтирање на улица 3 во зоната Ќојлија

Петровец: Асфалтирање на улица 3 во зоната Ќојлија

Во Мултифункционалната зона Ќојлија се асфалтираше улица „3“ под покровителство на четири општествено одговорни фирми.

Градоначалникот Борче Митевски и претседателот на Советот на Општина Петровец Блаже Никчевски беа присутни во зоната за одблиску да се запознаат со текот на оваа градежна активност.

 

 

 

 

Извор: Општина Петровец

Прочитајте

Дојран: Дојран Гурман Фест 2024

0
Дојран Гурман Фест 2024– гастрономско патување низ вкусовите на традиционалната кујна од Дојран приготвени од вештите раце на жените од “Здружение на жени-Дојрана” кои...