spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Увид во асфалтирањето на пристапниот пат до Брезица

Петровец: Увид во асфалтирањето на пристапниот пат до Брезица

Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски, заедно со претседателот на Советот на Општина Петровец – Блаже Никчевски, советникот Златко Ацевски и директорката на ООУ „Кочо Рацин“ од Петровец – Виолета Јаневска беа да направат увид околу асфалтирањето на пристапниот пат до населено место Брезица.

Во тек се активности околу асфалтирањето на патот до н.м. Брезица, а треба да се асфалтираат вкупно 700 метри. Средствата за овој проект во целост се обезбедени од Буџетот на Општина Петровец.

 

 

 

 

Извор: Општина Петровец

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...