spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБрвеница: Отварање на ново спортско игралиште

Брвеница: Отварање на ново спортско игралиште

Село Волковија доби современо спортско игралиште на кое сите наши жители ќе можат да спортуваат, да се дружат и да создаваат спомени за паметење.

Спортското игралиште со вештачка трева свечено го отвори Градоначалникот на општина Брвеница г. Јовица Илиевски со фудбалската легенда Бранко Стефановски од с.Волковија.

Се грижиме за секое катче, секој жител на општината добива најсовремени услови за спортување.

 

 

Извор: Општина Брвеница 

Прочитајте

Петровец: Средба на Југословенски боксерски легенди

0
Во Хотел Мирор во Петровец, на покана на вицешампионот во бокс на поранешна Југославија – Борче Митевски а воедно и актуелен градоначалник на Општина...