spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКичево: Придонесете со вашите предлози за буџетот за 2024 година

Кичево: Придонесете со вашите предлози за буџетот за 2024 година

Учество во изготвувањето на Буџетот на општината за 2024 година

Почитувани,

Општина Кичево ве известува дека ги започна активностите за изработка на Буџетот на општината за 2024 година.

Во овој контекст, имајќи ја предвид потребата и начинот да се биде потранспарентен и да се вклучат сите во овој процес, ги повикува сите:

  • Граѓани
  • Месни заедници
  • Здруженија
  • Невладини организации
  • Медиумите и сите други јавни институции да се приклучат и во писмена форма преку
    идеи, предлози и проекти да ни ги понудат истите и оние кои ќе бидат во интерес и корист на граѓаните ние како институција го правиме нивниот избор за да се вградат во буџетот за 2024 година.

За предлози, идеи и ваш интерес, ве повикуваме да ни пишете во формата претставена подолу на платформата дизајнирана од Општина Кичево.

 

 

Извор: Општина Кичево 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...