spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКонче: Уреден пристапниот пат до Манастирот СВ ,,Илија”

Конче: Уреден пристапниот пат до Манастирот СВ ,,Илија”

По барање на граѓаните на село Лубница и Дедино а во пресрет на престојниот верски празник СВ ,,Илија” -Илинден, го уредивме пристапниот пат до Манастирот СВ ,,Илија” …Нека е вечен и вековит…

 

Извор: Општина Конче

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...