spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКонче: Посебен ден, ден кој останува за паметење кај повеќе првоодделенчиња

Конче: Посебен ден, ден кој останува за паметење кај повеќе првоодделенчиња

Посакувам среќен почеток во новата учебна година на сите дечиња кои го прават првиот чекор во училишните клупи.

За таа цел заедно со Советот на општина Конче доделуваме ваучери по 6 000 денари кои денеска ги исплативме на сметките на родителите.

Тука нема да застанеме и продолжуваме со подршка на учениците од ООУ “Гоце Делчев” Конче.

Децата се нашата иднина…

 

 

 

 

 

Извор: Општина Конче 

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...