Гази Баба: Денот на независноста на Македонија прославен со музички настан на плоштадот во Автокоманда

ОпштиниГази Баба: Денот на независноста на Македонија прославен со музички настан на...

Најчитано

Ден на независноста на Македонија e  државен празник кој се празнува во Република Македонија на 8 септември, а ја означува сувереноста, независноста и самостојноста на Македонија и македонскиот народ.

 

По тој повод на плоштадот во Автокоманда, пред голем број на присутни гости, сe одржа музички настан, со подготвена богата музичка програма од повеќе наши изведувачи, како Јордан Митев, Зуица Лазова, Александра Јанева, Наум Петрески и Синтезис.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ??

 

Извор: Општина Гази Баба 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе