spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДебар: Започнаа работите за асфалтирање на патот за с.Шушица

Дебар: Започнаа работите за асфалтирање на патот за с.Шушица

 

Општина Дебар, летово 2023 година, како што континуирано сте информирани, како никогаш досега е преплавена со капитални инвестиции, како што се во инфраструктурата, канализацијата, водоводот, културата, спортот итн.

Ќе ве информираме континуирано и за други капитални пројекти.

 

 

 

Извор: Општина Дебар 

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...