spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Со „Лакомата меца“ и извонредниот вокал на Мијата продолжува Културно Лето

Карпош: Со „Лакомата меца“ и извонредниот вокал на Мијата продолжува Културно Лето

Денеска (18.09.2023) во рамките на „Културно Лето Карпош 2023“на  плоштадот Делфина со почеток од 19:00 часот, карпошани ќе може да уживаат со куклената претстава „Лакомата меца“ во изведба на Театарот за деца и младинци.

 

По завршувањето на претставата,  со почеток во 20 часот на овогодинешната карпошова културна манифестација , свој перформанс ќе има и ултрамодерната пејачка Мијата која секогаш со креативните настапи и одлични песни ја освојува публиката.

 

 

 

 

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

Град Скопје: Соопштение

0
Ја известуваме пошироката јавност дека денес од објава на извесен организатор на SkopYard кој од 21 март без претходно добиена согласност најавувал дека на...