spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Фантастична авантура во ЗОО парк Бриони

Штип: Фантастична авантура во ЗОО парк Бриони

Детскиот џагор силно одекна од ЗОО парк Бриони, фантастична авантуристичка работилница посветена за најмилите.

Креативните цртежи, љубовта спрема животните, литературните творби, смешните гатанки и песните од Весело Штурче го направија сончевиот ден да биде исполнет со најискрените детски насмевки.

Голема благодарност до општествено одговорните компании кои помогнаа во изработката на живеалиштето на малата лисица Дора.

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...