Чаир: Нов паркинг простор на улицата Дервиш Хима

ОпштиниЧаир: Нов паркинг простор на улицата Дервиш Хима

Најчитано

Креиравме нов паркинг простор во општина Чаир.

Лично изврши увид во работите околу создавањето на овој простор лоциран на улицата Дервиш Хима (поранешен Керсте Арсенов) во Стариот Чаир, Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, кој што се сретна и со работните тимови.

 

 

 

 

Извор: Општина Чаир 

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе