spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Руинираната градинка во Бутел 2 конечно заминува во историјата

Бутел: Руинираната градинка во Бутел 2 конечно заминува во историјата

Општина Бутел за неколку месеци ќе започне со активности за изградба на нова детска градинка, во населеното место Бутел 2.

Градоначалникот Дарко Костовски и општина Бутел обезбедуваат највисоки стандарди. Модерен, енергетско ефикасен објект кој ќе ги задоволи потребите на најмладите.

Локалната самоуправа продолжува со активности за реализација на капитални проекти во општината.

 

 

 

Извор: Општина Бутел 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...