spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Нов спортски терен за мал фудбал на подлога од вештачка...

Гази Баба: Нов спортски терен за мал фудбал на подлога од вештачка трева доби ООУ Стив Наумов

Изградивме нов спортски терен за мал фудбал на подлога од вештачка трева во ООУ Стив Наумов во Автокоманда.
Ова е четвртиот спортски терен на подлога од вештачка трева кој го изградивме, а дополнително изградивме 18 спортски терени на подлога од вештачка трева.
Инвестиции во спортската инфраструктура на нашата територија се реализираат како никогаш претходно.
 Градоначалникот Бобан Стефковски најави дека и во следната 2024 година ќе продолжиме со инвестирање во изградба на нови спортски терени.

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...