spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Во тек градежни активности за асфалтирање на локални улици во...

Гази Баба: Во тек градежни активности за асфалтирање на локални улици во Раштак

Градоначалникот Бобан Стефковски беше во посета на населеното место Раштак каде што се во тек градежни активности за асфалтирање на локални улици.
Во изминатите неколку денови во Раштак, асфалтиравме локални улици на површина од околу 600 метри. Овие улици добиваат асфалт по цели 70 години.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...