spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Посета на учениците од ООУ “Вера Јоциќ”

Гази Баба: Посета на учениците од ООУ “Вера Јоциќ”

Денот е навистина прекрасен кога започнува со енергијата која ја имаат дечињата.
Во посета на Oпштина Гази Баба беа учениците од ООУ “Вера Јоциќ” кои во овој период во рамките на наставниот предмет општество и историја изучуваат за функционирање на локалната самоуправа.
Преку овие едукативни посети на учениците им овозможуваме покрај теоретскиот дел за кои учат во училиште да имаат можност и практично да видат како функционира и работи општината.
Градоначалникот Бобан Стефковски со задоволство одговораше на инспиративните прашања кои му беа поставени од учениците.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...