spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Започна изградбата на новиот спортски центар во Хиподром

Гази Баба: Започна изградбата на новиот спортски центар во Хиподром

Ги информираме граѓаните на Општина Гази Баба дека започнува изградбата на новиот спортски центар во населба Хиподром со што се исполнува уште едно ветување дадено од Бобан Стефковски пред граѓаните!

На терен се започнати подготвителните градежни активности и наскоро ќе означиме и почетокот на градбата на спортскиот центар.

На местото на поранешното училиште Вера Јоциќ ќе изградиме цел комплекс на кој жителите од Хиподром ќе имаат можност да спортуваат и рекреираат.

Реализираме проекти со кои Гази Баба станува урбана и модерна општина!

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

МЗ: Северна Македонија едногласно прифатена како 12 членка на Иницијативата за...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева се обрати на 10. состанок на високо ниво на иницијативата за мали земји на СЗО/Европа, кој се...