HomeОпштиниСарај: Известување

Сарај: Известување

Се известуваат жителите на општина Сарај дека  Инспекторатот за заштита на животната средина наишол на неодговорни лица кои ја загадуваат животната средина со фрлање смет и градежен отпад на јавни површини.
Депонираниот отпад главно се транспортира од други градови и општини.
Ги известуваме сите физички и правни лица дека Општина Сарај, согласно законот, ќе преземе мерки за казнување на сите кои загадуваат, изрекувајќи максимални казни за истите.
⚠️
Истотака апелираме до сите физички и правни лица дека Општина Сарај, согласно законот и прописoт, ќе продолжи со казнување на сите кои загадуваат, со уште поригорозни мерки, изрекувајќи максимални казни за истите.

Извор: Општина Сарај

ДЗС: Просечна месечна исплатена нето-плата по вработен, август 2024 година

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во август 2024 година, во однос на август 2023 година,...