HomeОпштиниРадовиш: Кампања „ПАРКИРАЈТЕ СОВЕСНО И ОДГОВОРНО“

Радовиш: Кампања „ПАРКИРАЈТЕ СОВЕСНО И ОДГОВОРНО“

Почитувани сограѓани !

Започнуваме со реализација на кампањата „ПАРКИРАЈТЕ СОВЕСНО И ОДГОВОРНО“, чија главна цел е – во најблиска иднина воведување на зонско паркирање за граѓаните на општина Радовиш.

Свесни сме за секојдневните проблеми со кои се соочувате во делот на паркирањето на вашите возила и затоа ја очекуваме Вашата поддршка на овој проект за еднаш и засекогаш да ги надминеме овие проблеми.

Во тек е изработка на нова физибилити студија во која ќе бидат опфатени изградба на нови и регулирање на постоечките паркинг места како и целосно ставање под контрола на паркирањето во нашата општина.

Однапред Ви благодариме за соработката.

Извор: Општина Радовиш

АФПЗРР: Јавен повик број 02/2024

Од денес па до 31.05.2024 година земјоделските стопанства каде носителот е индивидуален земјоделец кој е регистриран согласно Законот за вршење на земјоделска дејност, односно...